Jak chronić się przed komarami? Co stosować na ukąszenia?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Jak chronić się przed komarami? Co stosować na ukąszenia? Tag: LEKI    spray przeciw komarom    żel łagodzący świąd

Zbliżające się wakacje już kuszą nas możliwością wyjazdów na łono natury, spacerów po okolicy czy wylegiwaniem się nad jeziorem. Gorące słońce i nastrój wakacyjnej beztroski to coś, na co czekaliśmy przez całą mroźną zimę. Niestety, oprócz ładnej pogody i urlopu, czeka nas również coś jeszcze. I niestety, ten element lata jest najmniej przyjemny. Mianowice mowa o komarach, które gdy tylko zaczyna się robić cieplej pojawiają się w ogromnych ilościach. Nie ma nic bardziej irytującego niż brzęczenie komara nad uchem w czasie snu. Jednak brzęczenie to najmniejszy problem. Krwiożercze owady potrafią dotkliwie nas pogryźć. Chyba każdy chociaż raz w życiu został pokąsany przez te małe owady i doskonale zdaje sobie sprawę, jak swędzący i denerwujący jest ślad po ukąszeniu komara. W zasadzie, jeśli nie jesteś uczulony na jad komarów, ugryzienie nie wpłynie negatywnie na twoje zdrowie. Jednak należy pamiętać, że komary są w stanie przenosić również groźne choroby takie jak chociażby malaria. Dlatego należy robić wszystko co w naszej mocy, aby nie dopuścić do ataku kąśliwych owadów.

Sposoby na walkę z komarami:

Możemy wyróżnić walkę zarówno drogami naturalnymi, jak również chemicznymi środkami. Mowa tutaj o wszelkiego rodzaju płynach, świecach, które mają odpędzić od nas i miejsca naszego zamieszkania komary. Warto pamiętać o kilku zasadach, które mogą pomóc nam uniknąć zetknięcia z małymi krwiopijcami. Przede wszystkim, należy pamiętać o odpowiednim stroju, zwłaszcza wieczorną porą, kiedy komary wyruszają na poszukiwanie swoich ofiar. Najlepszym rozwiązaniem na długie, wieczorne spacery będzie strój z długimi rękawami i długimi nogawkami, pozostawiamy bowiem wtedy komarom małe pole manewru. Należy unikać rzucających się w oczy barw i mocnych, intensywnych perfum, gdyż te rzeczy przyciągną do nas komary. Można stosować roztwór z octu jabłkowego z wodą – smarując się takim specyfikiem odpędzimy uciążliwe owady. Podobne działanie będzie miało wypijanie dziennie dwóch łyżek octu jabłkowego. Z naturalnych środków dobry jest także czosnek, którego zapachu komary po prostu nie znoszą. Jednak może się zdarzyć, że mimo wszystko małe bestie zdołały nas ukąsić. Jako, że swędzenie trudno opanować samoistnie, można zastosować produkty dostępne na rynku, stworzone z myślą zarówno o ukąszeniach komarów, jak i ich odpędzaniu.

Wśród szerokiej gamy specyfików do walki z komarami na uwagę zasługują na przykład takie środki jak :

Ziaja Antybzzz dla dzieci i dorosłych – jest to płyn do spryskiwania dla dzieci i dorosłych. Zapewnia długotrwałą i skuteczną ochronę przed komarami. W razie potrzeby stosować co 4 godziny.

 

 

Orinoko dla dzieci – Spray ochronny przeciw komarom, meszkom oraz kleszczom. Można go stosować już od 1 miesiąca życia. Preparat zawiera olejki pochodzenia roślinnego, dzięki którym wykazuje działanie odstraszające komary, meszki oraz kleszcze.

 

 

Fenistil żel łagodzący p/świadowy – Fenistil jest to preparat należący do grupy leków przeciwhistaminowych, których podstawową rolą terapeutyczną jest łagodzenie dokuczliwych objawów alergicznych i podrażnień skóry różnego typu. Fenistil żel to bezbarwny, bezwonny żel o właściwościach chłodzących.

O Marzena Wielgus 77 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*