Jak dobrze dobrać lek przeciwbólowy?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Jak dobrze dobrać lek przeciwbólowy? Tag: ból głowy    ból mięśni    bóle menstruacyjne    bóle stawów    bóle żołądka    leki przeciwbólowe

Każdy z nas doświadcza bólu. Źle się czujemy, obniża się nasze samopoczucie, nie potrafimy normalnie egzystować. Co jest tego przyczyną? Czym w ogóle jest ból? Według definicji ból to subiektywne przykre i negatywne wrażenie zarówno zmysłowe jak i emocjonalne. Powstaje ono na skutek bodźców uszkadzających tkankę lub zagrażającym ich uszkodzeniu. Jest to skomplikowana definicja, którą można sprowadzić do stwierdzenia że ból to odczuwany dyskomfort cielesny, który każdy przeżywa na swój sposób.

Co jest przyczyną bólu?

Przyczyną tego przykrego zjawiska może być dosłownie wszystko. Wiele zależy także od tak zwanej tolerancji na ból. To, co dla jednej osoby może być uczuciem nie do zniesienia, dla innej wcale nie musi być aż tak uciążliwe. Do najczęstszych przyczyn bólu można zaliczyć wszelkiego rodzaju urazy, takie jak otarcia, stłuczenia, złamania, rozcięcia. Ból głowy może być nie tylko oznaką choroby, ale również reakcją na stres, a u niektórych nawet na zmianę pogody. Można do tej kategorii zaliczyć również bóle menstruacyjne, które u wielu kobiet stanowią poważny problem. Częstym bólem są bóle stawów, spowodowane chociażby nadwagą. Skoro o nadwadze mowa, warto wspomnieć o bólach żołądka, często spowodowanych niewłaściwą dietą.

Jak sobie radzić z bólem?

Wszystko zależy od tego, jaki ból akurat nas dotknął. Jeżeli zdajemy sobie sprawę, że uczucie to jest spowodowane stałymi, powtarzającymi się dolegliwościami, należy kurację ustalić z lekarzem. Jeśli jednak męczy nas ból głowy, boli nas coś na skutek urazu, lub zaczynamy mieć pierwsze objawy przeziębienia, można samemu sobie pomóc.

Wystarczy sięgnąć po sprawdzone leki przeciwbólowe.

 

Nurofen Ultra Forte 400 mg, 20 kapsułek elastycznych – występuje w formie tabletek powlekanych, zawiesiny oraz kapsułek elastycznych. Stosowany w przypadku leczenia choroby przeziębieniowej, bólów, obrzęków, zaczerwienienia stawów na tle reumatycznym, bólów głowy, zębów, mięśni oraz bólów związanych z okresem krwawienia miesięcznego. Skoncentrowana dawka ibuprofenu skutecznie zmniejszy ból i uczucie dyskomfortu.

 

 

Ibum Forte 400 mg, 12 kapsułek elastycznych – zawiera silną dawkę Ibuprofenu. Wykazuje silne działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Polecany przy bólach różnego pochodzenia o słabym i umiarkowanym nasileniu: bóle głowy, w tym także migreny, – bóle zębów, – bóle mięśni, – bóle po urazach, – nerwobóle. Sprawdza się również podczas bolesnego miesiączkowania oraz stanów gorączkowych.

 

 

Ibum żel, 50 g – Preparat polecany do objawowego leczenia: bólów mięśniowych, bólu pleców, bólu towarzyszącego chorobom układu mięśniowo-kostnego, takim jak lekkie postacie zapalenia stawów, skręcenia, urazy sportowe oraz nerwobólów. Oprócz ibuprofenu zawiera lewomentol, który koi ból i przynosi szybką ulgę.

O Marzena Wielgus 77 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*