Jak pobudzić krążenie krwi w nogach?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Jak pobudzić krążenie krwi w nogach? Tag: ciężkie nogi    leki na żylaki    opuchnięte nogi    słabe krążenie    zakrzepica żył    żylaki

Uczucie zmęczenia, ciężkości, nierzadko ból nóg. Takie objawy często towarzyszą nam po całym dniu pracy, kiedy jesteśmy zmęczeni i dosłownie padamy z nóg. Owszem, objawy te mogą być oznaką zmęczenia, ale równie dobrze mogą sugerować że mamy problem z krążeniem krwi w nogach. Mimo że bagatelizując ten problem możemy nabawić się poważnych przypadłości, nie należy popadać w panikę. Stosując odpowiednie sposoby i preparaty można skutecznie pobudzić krążenie krwi w nogach, tym samym odsuwając na bok wizję niemiłych dolegliwości.

Co może powodować problemy z krążeniem?

Mechanizm krążenia krwi jest dosyć złożony. Krew rozprowadzana jest po ciele za pomocą tętnic – następnie powraca do serca żyłami. Podczas zwykłego chodzenia, mięśnie lekko ściskają żyły i działając na zasadzie pompy pomagają krwi powrócić do serca. Dodatkowo w żyłach istnieją zastawki, które zapobiegają nagromadzeniu się krwi w dolnej części nóg, przez co pozwalają jej na swobodny powrót do serca. Jeśli zastawki przestają właściwie funkcjonować, krew może nagromadzić się w dolnej części nóg powodując opuchnięcie kostek oraz zmęczenie i obolałość nóg. Doprowadzić do tego mogą również zbyt elastyczne lub uszkodzone ścianki żył.

Skutki słabego krążenia krwi w nogach:

Najpoważniejszymi skutkami słabego krążenia są żylaki a nawet zakrzepica żylna. Żylaki są dobrze widoczne, ponieważ tworzą na nogach sieć prześwitujących, niebieskich żył na nodze. Czasami mogą również przybrać formę długich, grubych linii, które da się wyczuć pod skórą. Jeśli chodzi o zakrzepicę żył to w znacznym stopniu, a niekiedy nawet całkowicie znosi drożność żył. Towarzyszy jej nasilający się przy chodzeniu i staniu ból, oraz silny obrzęk kończyn.

Sposoby na pobudzenie krążenia krwi w nogach:

Za domowe sposoby pobudzenia krążenia krwi w nogach można uznać masaże oraz zimne okłady czy prysznice. Jak wiadomo stymulacja mięśni pobudza krążenie, a zimno wpływa równie korzystnie. Jeśli jednak domowe sposoby nie pomagają, można zastosować produkty, które zostały stworzone specjalnie z myślą o osobach cierpiących na zbyt słabe krążenie krwi w nogach.

Polecane środki:

Troxerutin – Jest mieszaniną 4 różnych O-ß-hydroksyetulorutozydów. Działają one ochronnie na naczynia krwionośne i limfatyczne. Zapewniają im odpowiednie napięcie, elastyczność, zmniejszają przepuszczalność – usprawniają przepływ krwi i limfy. Hamują agregację i zwiększają plastyczność krwinek czerwonych, przeciwdziałają pękaniu włosowatych naczyń krwionośnych i limfatycznych.

Lioven – zawiera składniki o udowodnionych właściwościach usprawniających mikrokrążenie i poprawiających kondycję ścian naczyń krwionośnych. Są to: heparyna – zapobiega powstawaniu powierzchniowych zakrzepów, które sprzyjają tworzeniu się zastojów żylnych i obrzęków, wyciąg z kasztanowca – zawiera escynę, która reguluje przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych, wzmacnia je i przywraca im elastyczność, wyciąg z oczaru wirginijskiego oraz nalewka z arniki – wykazują działanie ściągające, przyspieszające wchłanianie krwiaków i obrzęków oraz przeciwdziałające stanom zapalnym. Lioven, dzięki wyjątkowej kompozycji składników, skutecznie i szybko zmniejsza uczucie zmęczenia i ciężkości nóg. Dodatek mentolu powoduje przyjemne uczucie delikatnego chłodzenia, relaksu, świeżości i lekkości zmęczonych nóg.

Diosminex – zawiera zmikronizowaną diosminę. Diosminex zwiększa napięcie naczyń żylnych oraz działa ochronnie na naczynia. Zwiększa drenaż limfatyczny, nasilając przepływ limfy. Diosminex wpływa na mikrokrążenie, zmniejsza przepuszczalność małych naczyń krwionośnych, okołonaczyniowe stany zapalne, zastój w mikrokrążeniu. Zmniejsza również podatność na pękanie małych naczyń krwionośnych.

O Marzena Wielgus 77 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*