Jak pokonać katar i kaszel u małego dziecka?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Jak pokonać katar i kaszel u małego dziecka? Tag: gorączka    grypa    kaszel    odporność    Przeziębienie

Katar i kaszel to podstawowe oznaki przeziębienia. Szczególnie uciążliwe w okresie jesienno-zimowym, kiedy temperatura otoczenia spada i nasze dziecko często łapie różnego rodzaju infekcje. Zarówno katar jak i kaszel skutecznie utrudniają życie dziecka, gdyż w przypadku pojawienia się jednej z tych dolegliwości, maluch ma problemy z oddychaniem, z racji na wydzielinę, która zalega w jego drogach oddechowych. Jeśli wcześnie zaczniemy reagować, nie ma powodów do niepokoju. Jednak zaniedbanie tych przypadłości może doprowadzić do zapalenia oskrzeli czy nawet płuc. Warto więc zawczasu podać dziecku odpowiednie leki, które zwalczą infekcję w zarodku.

Co dolega dziecku?

U noworodków i młodszych niemowląt katar nie przybiera formy obfitej wydzieliny. Poznać go można po obrzęku błony śluzowej noska oraz niedrożności dróg oddechowych. Dziecko ma problemy z oddychaniem,podczas snu można usłyszeć charakterystyczne „ furczenie”. U dzieci starszych, katar przyjmuje już inna formę, głównie objawiającą się obfitą wydzieliną z nosa. Ciągłe wycieranie nosa może powodować jego podrażnienie, dlatego warto stosować kremy nawilżające dla dzieci. Jeśli chodzi o kaszel, wyróżnia się jego dwa rodzaje. Najbardziej uciążliwym jest tak zwany kaszel „ suchy”. Nie występuje przy nim wykrztuszanie plwociny, przez co dodatkowo podrażniane jest gardło. Aby przemienił się on w kaszel „ mokry” , który jest swoistą drogą do zdrowia, należy przyjmować określone leki wykrztuśne.

Domowe sposoby na kaszel i katar

W momencie kiedy dziecko ma katar lub kaszel, należy podawać dużą ilość ciepłych płynów. Warto także stosować inhalacje. W niektórych przypadkach, najlepszą inhalacją będzie spacer, oczywiście jeśli dziecko nie ma gorączki. Warto zadbać również o odpowiednio nawilżone powietrze w domu, które ułatwi oddychanie zarówno przy katarze jak i przy kaszlu. Pomocną metodą przy pozbywaniu się uporczywych dolegliwości jest smarowanie pleców i klatki piersiowej maściami rozgrzewającymi, a następnie delikatne oklepywanie maluszka. W ten sposób odrywamy wydzielinę zalegającą w drogach oddechowych dziecka.

Czym wspierać swoją walkę z kaszlem i katarem?

Jeśli domowe sposoby zawiodły i nasze dziecko nadal się męczy, warto sięgnąć po rekomendowane lekarstwa, które skutecznie zwalcza chorobowe objawy.

Do najlepszych specyfików zwalczających katar i kaszel u dzieci, należą między innymi:

 

Otrivin Baby– aerozol do nosa zawierający witaminę B5. Dzięki swoim składnikom rozrzedza wydzielinę w nosie i ułatwia jej usunięcie. Jest pomocny również w przypadku zaschniętego śluzu, który skutecznie może zablokować nosek dziecka

 

 

 

 

Aromactiv plastry– plastry, zawierające olejek eukaliptusowy, wyciąg z sosny zwyczajnej oraz bitreks. Przeznaczone dla dzieci powyżej 3 roku życia. Plaster przyklejony na ubraniu dziecka, na wysokości klatki piersiowej, zapewni do 8 godzin spokojnego oddychania.

 

 

 

 

Lipomal syrop– syrop o smaku malinowym , przeznaczony specjalnie dla dzieci. Łagodzi objawy kaszlu, zmniejsza gorączkę, wpływa uspokajająco na chore dziecko. Dla dzieci od pierwszego roku życia do 3 lat, zalecana dawka wynosi 3 razy dziennie po 5 ml.

 

 

 

 

Gardimax junior– tabletki do ssania. Zalecane przy podrażnieniach i bólach gardła wywołanych uporczywym kaszlem. Działają nawilżająco na jamę ustną, gardło i krtań.

O Marzena Wielgus 77 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*