Jak schudnąć z brzucha?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Jeśli jesteś kobietą i chcesz mieć płaski brzuch lub facetem i chcesz mieć „kaloryfer” to dobrze trafiłaś/eś. W tym artykule przedstawię łatwe i przyjemne sposoby na osiągnięcie wymarzonej sylwetki.

Odsłonięcie mięśni brzucha wymaga spalenia sporej ilości tkanki tłuszczowej. Przyśpieszenie tego procesu możemy osiągnąć zarówno z pomocą diety, jak i regularnych ćwiczeń. Myli się jednak ten, kto uważa, że żeby mieć ładny „kaloryferek na klacie” wystarczy zrzucić warstwę tłuszczu z brzucha. Są bowiem ludzie, którzy są szczupli a nawet bardzo szczupli a nie mają tych charakterystycznych mięśni na klatce piersiowej i brzuchu. Dlatego wspomniane na początku odsłonięcie mięśni brzucha nic nie da jeśli nie mamy czego odsłaniać. W większości przypadków bez względu na to, czy mamy nadwagę, czy nie musimy ćwiczyć by osiągnąć wymarzoną sylwetkę. W tym miejscu kobiety mają łatwiej, bo wystarczy, że schudną a jeżeli są szczupłe od zawsze, to nie muszą kompletnie nic robić. No chyba, że też chcą mieć „kaloryfer”, ale czy widział ktoś kiedyś, żeby kobieta chciała mieć takie mięśnie lub je miała (nie licząc kulturystek)? Dlatego, drogie panie, nie narzekajcie na swój wygląd bo wbrew pozorom to mężczyźni mają gorzej ze zwróceniem na siebie uwagi partnerki, ponieważ nikt nie rodzi się Pudzianem (ani nawet w jednej czwartej takim jak on). Natomiast kobiety mają swoje piękno od urodzenia, chyba, że cierpią na nadwagę.

Jak w takim razie poradzić sobie z brzuchem? Po pierwsze trzeba zastosować odpowiednią dietę. Powinna ona być zbilansowana i dostosowana do aktywności fizycznej. Organizm powinien dostawać nieco mniej energii, niż zużywa, dzięki temu będzie zmuszony sięgać do zapasów z tkanki tłuszczowej. Najlepiej zgłosić się do dietetyka, w celu wyznaczenia odpowiedniej diety. Po drugie należy uprawiać sport. Jednak najefektywniejsze są dyscypliny aerobowe, takie jak bieganie, pływanie, step, jazda na rowerze, czy rolkach. Pamiętajmy jednak, że pojedynczy trening musi przekraczać 40 minut, żeby był efektywny. Po trzecie należy pić dużo płynów. Najlepiej 1,5 do 2 litrów dziennie. Prócz wody można pić też zieloną lub czerwoną herbatę. Picie dużej ilości płynów wspomaga metabolizm oraz pracę jelit oraz oczyszcza organizm. Pamiętaj jednak, że te wszystkie rzeczy muszą być realizowane regularnie i nie można sobie odpuszczać. Dyscyplina i samozaparcie to klucz do sukcesu.

O Marzena Wielgus 77 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*