Metody czasowego usuwania owłosienia

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Metody czasowego usuwania owłosienia Tag: depilacja    kremy do golenia    metody depilacji    metody na owłosienie    usuwanie owłosienia

Panowie co rano spoglądając w lustro zastanawiają się czy ogolić twarz czy jednak niekoniecznie. Panie jeśli wybiorą metodę golenia mają o wiele większą powierzchnię do pozbawienia owłosienia. Poniekąd usuwanie owłosienia z ciała jest wynikiem mody, w części też uznane zostało za higieniczne. Jednak dzisiaj nie pozostaje się tylko przy łydkach i pachach, ale usuwa włosy z rąk, ud, okolic bikini, a nawet stref intymnych.
Jednak warto zastanowić się czy metoda wybrana przez nas naprawdę jest dla nas odpowiednia? A przede wszystkim dobrze jest poznać wszystkie metody czasowego usuwania owłosienia. Co trzeba wiedzieć w tym temacie? Po pierwsze czym różni się depilacja od epilacji, bowiem nie jest to ten sam typ usuwania zbędnych włosów, choć wiele osób błędnie używa go zamiennie. Jeśli usuwamy tylko włos, a korzeń zostaje mowa o depilacji. Choć paradoksalnie to urządzenie do wyrywania włosów z korzeniem, czyli epilacji nazywane jest depilatorem. Tyle z definicji teraz przejdźmy do teorii i praktyki. Co jest najlepsze? To zależy dla kogo.
Najtańszą, najszybszą i bezbolesną metodą jest golenie. Ogolić można zarówno nogi, ręce jak i pachy czy strefę bikini. Golić owłosienie można maszynkami jednorazowymi lub też zakupić porządną maszynkę elektryczną do używania na sucho i na mokro. Co prawda golenie zwyczajną jednorazową maszynką na sucho może powodować podrażnienie skóry, ale z drugiej strony goląc ciało na mokro zwłaszcza w wannie można się łatwo zaciąć. Minusem tej metody jest też czas pozostawanie gładkiej skóry … 2-3 dni, a nie raz nawet potrzebne jest codzienne golenie nóg czy pach. Ponadto wiele osób zaobserwowało, że odrastające włosy robią się twardsze i bardziej drapiące.

Jeśli nie chcemy się zaciąć podczas golenia można wybrać kremy do usuwania owłosienia, które się nakłada na daną część ciała i trzyma przez czas zalecony przez producenta, a później zbiera specjalną szpatułką. Aczkolwiek szpatułki mogą podrapać, a efekt tej metody nie zawsze jest udany. Ponadto cena dobrego kremu to ok 30 złotych, a taka tubka starczy nam na jedno użycie. Efekt utrzymuje się dłużej niż przy goleniu, ale za to odrastające włoski są cieńsze i miększe. Oczywiście są jeszcze lepsze i bardziej długotrwałe metody usuwania zbędnego owłosienia, ale bolesne. Dlatego też wiele pań pozostaje przy goleniu i kremach. Pierwszą z tych metod jest woskowanie. Jest to prosta metoda, którą można przetestować na sobie samodzielnie lub pójść do kosmetyczki. Można wykorzystać wosk ciepły lub zimny, kupiony od razu w plastrach lub podgrzany w podgrzewaczu nałożony i na to nałożoną szmatkę. Plaster lub gorący wosk przyklejają się do włosów i wystarczy sprawnym ruchem ręki oderwać wosk, aby skóra pozostała bez włosów. Pierwsze oderwanie plastra boli, z każdym kolejnym można się do bólu przyzwyczaić a po kilku zabiegach już go nie czuć. Jednak dla efektów warto, bowiem epilowana część ciała jest aksamitnie gładka przez dwa tygodnie. Oczywiście ta metoda ma wady: może dojść do zapalenia mieszków włosowych lub po prostu cena zabiegu u kosmetyczki będzie za wysoka.

Kolejny sposób to pinceta i depilator. Dzisiaj nikt nie ma czasu ani ochoty skubać całych nóg pincetą, ale brwi lub wąsik nad wargą właśnie ty urządzeniem wyregulować jest najlepiej. Włoski chwyta się pojedynczo, więc dokładnie wiemy co wyrywamy. Dzisiaj można kupić też woskowe plasterki do przyklejania na wąsik lub do regulacji brwi, ale bez poprawek pincetą się raczej nie obejdzie. Natomiast depilator będzie odpowiedni do całego ciała, jeśli tylko jesteśmy uodpornieni na ból, bowiem wciąż jest to wyrywanie włosów z cebulkami. Jednak nie to jest blokadą. Zakup porządnego depilatora to wydatek 300-600 złotych. Aczkolwiek, jeśli policzymy ile plastrów z woskiem zużywamy rocznie być może inwestycja nam się zwróci już po roku czasu. Poza tym depilator dobrej marki będzie działał kilka lat. Ale jaka jest zasada funkcjonowania? W depilatorze jest wiele par pincet, które wyrywają włosy, gdy najdziemy tym elektronicznym urządzeniem na dany obszar. Można kupić urządzenia do używania na sucho i na mokro, a także z nasadkami chłodzącymi czy masującymi co ma ograniczyć odczuwany ból.

O Marzena Wielgus 77 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*