Mikrodermabrazja

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Mikrodermabrazja to zabieg, którego celem jest usunięcie naskórka, a także w razie potrzeby, warstwy skóry właściwej, na skutek ich ścierania.
Kolejne warstwy naskórka ścierane są aż do uzyskania pożądanego efektu.

Do zabiegu tego wykorzystuje się kryształki korundu lub diamentową głowicę a efektem ich zastosowania jest brak przebarwień i blizn oraz zdecydowanie lepszy wygląd skóry, pozbawionej zmarszczek, blizn, zaczerwienień.
Po wykonaniu mikrodermabrazji możemy powrócić do swoich poprzednich zajęć, bowiem skóra nie jest podrażniona.

Mikrodermabrazja, choć działa na powierzchni skóry, powoduje zmiany nie tylko w naskórku, ale także w warstwie skóry właściwej.

Zalety mikrodermabrazji

Podstawowymi zaletami tego zabiegu jest jej skuteczność i bezbolesność a także szybkość jej wykonania i możliwość powrotu do zajęć bez konieczności odczekiwania aż skóra powróci do normalnego wyglądu. Kolejny, bardzo istotny fakt jest taki, iż może być stosowana przez osoby o cerze wrażliwej, bowiem nie zawiera żadnych związków chemicznych, które często wywołują różnego typu alergie.
Mikrodermabrazję można wykonać na skórze opalonej lub bladej, bez różnicy jaki typ cery prezentuje. Możliwa do wykonania jest nie tylko na twarzy, ale także szyi, dekolcie, plecach oraz nogach.
Można ją wykonywać w okresie ciąży i podczas miesiączki.

Dla kogo polecana jest mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja jest polecana wszystkim tym, którzy borykają się z niżej wymienionymi problemami:
łojotok, trądzik i blizny potrądzikowe, zaskórniki, prosaki, rozszerzone pory, przebarwienia skórne, rozstępy, wiotkość skóry, szorstkość skóry, zmarszczki.

Decydując się na zabieg mikrodermabrazji na tydzień przed jej wykonaniem należy zrezygnować z depilacji kremami i woskiem oraz z wykonywaniem peelingu ciała.

Zabieg mikrodermabrazji

Zabieg mikrodermabrazji poprzedzony jest usunięciem makijażu i przemyciem twarzy kwasem bornym lub spirytusowym, w zależności od stanu skóry.
Zabieg polega na przesuwaniu po powierzchni skóry głowicy z dwoma otworami. Część głowicy, która ma kontakt ze skórą pokryta jest kawałkami diamentu, które ścierają naskórek zasysany przez jeden z otworów głowicy. Z drugiego otworu wydobywa się tlen regenerujący i zwalczający bakterie.
Spotkanie to trwa 30-45 minut.
Na początku możliwe jest odczucie delikatnego zasysania skóry, następnie masowania i delikatnego ścierania. Osoby nadwrażliwe mogą zostać przed zabiegiem znieczulone kremem.

Mikrodermabrazję należy przeprowadzić kilkakrotnie (od 2 do 10 razy) w odstępach 1- 4 tygodnie. Każdy kolejny zabieg niesie za sobą widoczną poprawę, dlatego zaleca się wykonanie takiej liczby zabiegów, która pozwoli osiągnąć jak najlepsze rezultaty.

O Marzena Wielgus 77 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*