Olej z wiesiołka

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Olej z wiesiołka

Wiesiołek to tradycyjna roślina polska, od wieków wykorzystywana w lecznictwie, wpływająca również bardzo korzystnie na poprawę urody. W naszym kraju istnieje trzydzieści różnych gatunków tego ziela. W Polsce najbardziej znany jest wiesiołek dwuletni (łac. Oenothera Biennis). Warto zaznaczyć, że ten gatunek wiesiołka rośnie przy drogach, lasach, a nawet przy murach. Jest rozpoznawalny poprzez żółte kwiaty i cało-brzeżne liście. To właśnie z tej rośliny produkuje się olej wiesiołkowy. Jest on najbardziej wartościowym składnikiem wiesiołka. Zawiera on dwa bardzo cenne kwasy- Gamma – linolenowy (GLA) i Dihomogamma – linolenowy (DGLA). Olej z wiesiołka jest tłoczony na zimno, zawsze z najlepszych ziaren. Dzięki temu zawiera on kwasy omega 3, omega 6 i omega 9; nie ulega procesowi utleniania. Olej należy przechowywać w chłodni, dzięki czemu zachowane zostaną wszystkie jego właściwości zdrowotne. Stosowanie oleju z wiesiołka daje gwarancję odpowiedniego poziomu GLA w naszym organizmie. Kwas GLA wpływa korzystnie na obniżenie ciśnienia krwi w organizmie, poprawia działanie systemu immunologicznego oraz reguluje funkcje mózgowe.
Olej z wiesiołka wpływa korzystnie zarówno na kondycję psychiczną i fizyczną naszego organizmu. Posiada również właściwości odtruwające, doskonale oczyszcza organizm z toksyn oraz reguluje przemianę materii. Stanowi najbogatsze źródło aktywnej witaminy F.

Olej z wiesiołka również jest używany w leczenie otyłości, bowiem posiada właściwości przeciwcukrzycowe. Obniża poziom cholesterolu we krwi i zapobiega jego odkładaniu w naczyniach krwionośnych. Korzystnie wpływa na wątrobę i trzustkę. Posiada również właściwości przeciwalergicznie. Wiesiołek doskonale łagodzi i koi objawy uczuleń. Olej z wiesiołka ma znajduje również swoje zastosowanie w kosmetyce. Łagodzi wszelkie podrażnienia skóry, swędzenie, regeneruje, wzmacnia i odżywia włosy, może być używany również przez osoby mające bardzo wrażliwą skórę. Powoduje, że włosy stają się śliniące, puszyste i doskonale odżywione. Olej z wiesiołka polecany jest także mężczyznom mających problem z łysieniem. Wzmacnia on bowiem cebulki włosów oraz stymuluje proces powstawania nowych. Ponadto wzmacnia paznokcie i sprawia, że stają się mniej łamliwe.
Olej z wiesiołka posiada również właściwości przeciwzmarszczkowe, opóźniające efekty starzenia się skóry. Reguluje pracę gruczołów łojowych i metabolizm skóry, nie zatykając przy tym porów. Jest wykorzystywany w leczeniu chorób układu moczowego i płciowego, łagodzi bóle menstruacyjne i objawy menopauzy. Warto zaznaczyć, że olej z wiesiołka wykazuje działanie przeciwnowotworowe. Hamuje rozrastanie się raka piersi, stosuje się go w leczeniu guzów raka piersi. Posiada również właściwości, jeżeli chodzi o produkcję hormonów seksualnych. Stosowany jest przez kobiety wspomagająco, kiedy chcą zajść w ciążę, lub mają kłopoty z utrzymaniem ciąży.
Zastosowanie olejku wiesiołka jest bardzo szerokie zastosowanie, wykorzystywany jak przy leczeniu takich chorób jak: schizofrenia, stwardnienie rozsiane, prostata, choroby skóry, migreny i bóle głowy, otyłość, nadpobudliwość u dzieci, AIDS, prostata, miażdżyca, nadciśnienie, reumatoidalne zapalenie stawów.
Olej z wiesiołka można kupić w każdej aptece, w sklepach zielarskich, oraz w sklepach ze zdrową żywnością. Występuje również w formie tabletek.

Kup olej z wiesiołka tutaj

O Marzena Wielgus 77 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*