Oznaki ciąży

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Planowanie ciąży wiąże się z ciągłym oczekiwaniem na jej pierwsze objawy. Te pojawiające się najwcześniej symptomy nazywane są objawami możliwymi lub subiektywnymi.

Chociaż wiele kobiet czuje od razu po zajściu w ciążę zmiany fizyczne i emocjonalne, nie można całkowicie polegać na tych pierwszych oznakach. Bywa bowiem tak, że mylone są z samopoczuciem jakie występuje przed spóźniającym się nieco okresem. Poza tym jeśli kobieta bardzo chce mieć już dziecko i z niecierpliwością oczekuje na jego poczęcie może sugerować się opisami pierwszych symptomów ciąży, i dopatrywać się ich u siebie. Na czym polegają te pierwsze sygnały? Kobieta może odczuwać mdłości i nawet już wymiotować. Poza tym mogą ja drażnić różne zapachy, co będzie związane również z niechęcią do pewnych potraw. Do tego dochodzi osłabienie i senność. Charakterystyczne będzie też obrzmienie i bolesność piersi oraz częste oddawanie moczu.

Kiedy okres spóźnia się już kilka dni można wykonać test ciążowy. Jego pozytywny wynik należy traktować jako prawdopodobna oznakę ciąży. Zarówno brak miesiączki, jak i wynik testu nie dają jeszcze całkowitej pewności. Okres może się spóźniać z powodu stresu, hormonalnych zaburzeń, niedożywienia organizmu. Jeśli chodzi natomiast o testy ciążowe są one co prawda obecnie bardzo czułe i ich producenci zapewniają ich 99% wiarygodność. Natomiast może się zdarzyć, że pewne okoliczności wpłyną na jego wynik i w związku z tym nie będzie on pokrywał się z prawdą. Jeżeli test zostanie wykonany niezgodnie z instrukcją lub za wcześnie może nie wykazać ciąży pomimo tego, że kobieta jednak w nią zaszła. Z kolei nieprawdziwy wynik pozytywny może być wynikiem przyjmowania leków hormonalnych lub pewnych schorzeń ginekologicznych. Dlatego, aby mieć całkowitą pewność czy test ciążowy się nie myli warto wykonać badanie z krwi na Beta hCG. Hormon ten wpływa na prawidłowy rozwój ciąży, jeśli zaczyna przyrastać oznacza to, że faktycznie doszło do zapłodnienia. Sprawdzenie jego poziomu będzie już więc pierwszym badaniem podczas ciąży.

Wtedy przychodzi już czas na ostateczne potwierdzenie, że kobieta spodziewa się dziecka. Za pewne objawy ciąży uznawane są potwierdzenie ciąży i bicia serca płodu podczas badania USG oraz rozpoznanie zmian ginekologicznych podczas badania przez lekarza.

O Marzena Wielgus 77 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*