Piękne usta

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Piękne usta Tag: makijaż ust    piękne usta    pomadki do ust    pomadki ochronne    szminki ochronne

Usta mogą być prawdziwą wizytówką kobiety. Chociaż oczywiście ich kształt i wielkość uzależnione są od tego, jak hojnie obdarzyła nas natura, to istnieje wiele trików, aby ich wygląd nieco poprawić. Tym samym, nawet posiadaczki wąskich ust mogą sprawić, że będą dla nich one piękną ozdobą twarzy. Poza tym, o wygląd ust warto dbać nie tylko wtedy, gdy na co dzień malujemy je szminką, ale w każdym wypadku, niezależnie od pory roku i od tego, czy wykonujemy na nich makijaż.

Pielęgnacja na co dzień

Nie jest powszechną praktyką wykonywanie masażu ust. Tymczasem, tylko kilka minut poświęconych na ten jakże prosty zabieg, może bardzo poprawić wygląd ust, ujędrnić je, gdyż działa on niczym peeling. Warto wiedzieć, że skóra na wargach jest mocno ukrwiona i bardzo delikatna, znacznie cieńsza niż skóra dłoni. Za pomocą miękkiej szczoteczki, najlepiej z naturalnego włosia, łatwo pozbędziemy się popękanego, martwego naskórka. Wykonywać szczoteczką należy koliste, delikatne ruchy. Najlepiej najpierw zwilżyć ją lub natłuścić najpierw olejkiem, czy też oliwą z oliwek z dodatkiem odrobiny cukru.

Pozytywne efekty przyniesie również nie wymagająca wysiłku, ani poświęcenia specjalnego czasu gimnastyka ust. Wystarczy w tym celu powtarzać głośno i wyraźnie, w sposób niemal przesadny poruszając ustami, głoski takie jak „a”, „o”, „u”, „e”, czy „y”. Można również ćwiczyć usta za pomocą „wymuszonego uśmiechu”. W pierwszej kolejności trzeba umieścić na kącikach ust palce wskazujące, a następnie czując jak unoszą się do góry, szeroko się uśmiechać.

Niezwykle istotna jest ponadto pielęgnacja ust zgodnie z potrzebami wynikającymi z panującej aury. Usta nie są wyposażone w komórki wytwarzające melatoninę chroniącą przed promieniowaniem UV. Dlatego też, konieczne jest nakładanie na nie na przykład pomadki ochronnej, która wyposażona jest w odpowiednie filtry. W zimie natomiast, szczególnie szkodliwe dla ust są chłód i częste zmiany temperatury. Powodują one uszkodzenia i ból warg, gdyż usta pozbawione są ochronnej warstwy tłuszczu. W celu zapobiegnięcia tego rodzaju dolegliwościom, bezwzględnie należy używać specjalnej pomadki.

Warto również od czasu do czasu zafundować swoim ustom dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne. Niewiele kobiet wie na przykład, jak fantastyczny wpływ na usta może mieć miód. Wystarczy posmarować nim wargi i tak pozostawić na minimum kilkanaście minut. Korzystanie działa również wazelina. Nie wolno także zapomnieć, że to właśnie wokół ust powstają jedne z pierwszych zmarszczek. By im zapobiec warto używać specjalnego kremu.

Złe przyzwyczajenia

Aby pielęgnacja ust miała jeszcze bardziej widoczne efekty, koniecznie trzeba się wyzbyć pewnych nabytych, często wykonywanych bezwiednie odruchów. Niekorzystnie na usta wpływa ich zagryzanie, na przykład w sytuacjach stresowych, a także oblizywanie, najczęściej po aplikacji kosmetyku, co usuwa go z ich powierzchni.

Makijaż ust

Jeżeli odpowiednio dbamy o nasze usta, są one jędrne i nawilżone, warto pomyśleć o użyciu szminki, która podkreśli ich piękno. Najważniejsza zasada brzmi- jeżeli stawiamy na mocno podkreślone usta, to reszta makijażu, w tym przede wszystkim oczy, powinny być subtelne i lekko tylko pomalowane. Przed aplikacją szminki, warto na usta nałożyć odrobinę make upu, który sprawi, iż pomadka dłużej się utrzyma. Następnie należy kontur ust obrysować za pomocą specjalnej kredki, co może nieco poprawić ich kształt. Dopiero wówczas nakładamy szminkę, której nadmiaru pozbywamy się przyciskając na moment do ust chusteczkę higieniczną.

Warto także pamiętać o doborze odpowiedniego koloru szminki. Ważny jest zarówno kolor włosów, odcień cery, a także zębów. Blondynki o karnacji jasnej powinny postawić na odcienie koralowe, jasne i pastelowe, a także na złamaną oranżem czerwień. Śniade brunetki dobrze będą wyglądać w czerwieniach z pigmentami brązowymi, w odcieniach malinowych i burgundzie. Szatynki o jasnej lub oliwkowej skórze, najlepiej prezentują się w różu z domieszką brzoskwini i pomadkach jasnobrązowych. Panie o rudych włosach natomiast, korzystnie wyglądać będą w łososiowych, indyjskich i ceglastych różach.

 

Źródła zdjęć:  pakifashion.com i sxc.hu

O Marzena Wielgus 77 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*