Przygotowania do porodu

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wiele osób uważa, że najlepszym sposobem żeby jak najlepiej przygotować się do porodu jest chodzenie do szkoły rodzenia. Niektórzy jednak zdają się na własny instynkt i naturę. Tak czy inaczej jest kilka praktycznych porad które zawsze warto brać pod uwagę.

Na pewno każda przyszła mama powinna wiedzieć jakie są objawy rozpoczynającego się porodu, w jaki sposób przebiega poród, na czym polega cesarskie cięcie oraz co trzeba zabrać ze sobą do szpitala. Dobrze jest również dowiedzieć się jak kobieta zwykle się czuje, fizycznie i psychicznie, zaraz po urodzeniu dziecka. Wszystkie te informacje można czerpać z różnych źródeł. Na pewno dość szczegółowe objaśnienia są udzielane przez instruktorów ze szkół rodzenia. Ponadto wykonywane są tam różnorodne ćwiczenia, które mają poprawić kondycję kobiety przed porodem oraz nauczyć ją różnych technik relaksacji i radzenia sobie z bólem kiedy dziecko już się rodzi. Podczas zajęć w szkole rodzenia można zadawać wszelkie nurtujące oboje rodziców pytania. Oczywiście można je również zadawać swojemu ginekologowi. Wielu lekarzy rozdaje swoim pacjentkom specjalne materiały, z których mogą dowiedzieć się wiele o fazach porodu i wszelkich do niego przygotowaniach.

Bardzo cennym źródłem wszelkich informacji są zaprzyjaźnione kobiety, które już rodziły. Nie dość że można pożyczać od nich ciążowe sukienki, ale również dowiedzieć się co tak naprawdę faktycznie przydaje się w szpitalu przed i po porodzie. Przede wszystkim jednak są chodzącymi przykładami na to, że urodzenie dziecka to naturalna sprawa i nie warto bać się bólu podczas porodu, bo widok własnego dziecka jest cenniejszy niż cokolwiek innego na świecie.

Są też panie, które najchętniej czytają poradniki i czasopisma o ciąży lub szukają różnych wiadomości w Internecie. Zwykle śledzą kalendarz ciąży tydzień po tygodniu, a kiedy zbliża się termin porodu szukają listy z rzeczami, które trzeba kupić, spakować i zabrać do szpitala. To na pewno odpowiednia metoda dla racjonalnych osób, które polegają na rzeczowych i klarownych wyjaśnieniach. Najważniejsze jest, aby każda kobieta znalazła taką metodę przygotowania do porodu, która zapewni jej maksymalny komfort i spokój. W końcu przyszła mama musi nie tylko oswoić się z myślą, że maleństwo jakoś musi wydostać się na zewnątrz, ale na jej głowie jest również mnóstwo decyzji i spraw do załatwienia – wybór szpitala, skompletowanie wyprawki dla dziecka, spakowanie torby do szpitala, plan i jedzenie dla pozostałych domowników itd. Trzeba też zawsze mieć na uwadze, że może okazać się iż zostanie zalecone cesarskie cięcie.

O Marzena Wielgus 77 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*