Wyprawka dla noworodka

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Troska rodziców o dziecko, które ma się im urodzić przejawia się na różne sposoby. Przyszła mama chodzi regularnie do ginekologa, wykonuje wszystkie niezbędne badania, odpowiednio się odżywia. Razem z przyszłym tatą natomiast przygotowują miejsce maleństwa w mieszkaniu i kompletują wszystkie niezbędne do jego pielęgnacji, karmienia i ubierania rzeczy.

Kiedy na świat ma przyjść pierwsze dziecko sporządzenie listy rzeczy, które trzeba dla niego zgromadzić może przysparzać pewne kłopoty. Dlatego najlepiej skorzystać z pomocy bliskiej osoby, która ma już dzieci. Można też poprosić o radę lekarza i położną. Oczywiście wyszczególnienie niezbędnych dla noworodka akcesoriów można również znaleźć w każdym poradniku dotyczącym ciąży, wielu czasopismach czy w Internecie. Wyprawkę dla dziecka warto skompletować zanim jeszcze kobieta rozpocznie ostateczne przygotowania do porodu. Zakupy, urządzanie pokoiku, pranie i prasowanie ubranek wymagają poza tym jeszcze trochę energii. Nie należy ich więc planować na samą końcówkę ciąży, jednak nie warto też za bardzo się spieszyć. Wszystkie rzeczy powinny być w końcu czyste i świeże.

Co na pewno powinni kupić lub ewentualnie pożyczyć rodzice dla swojego maleństwa? Przede wszystkim potrzebne będą ubranka. Najlepiej mieć po kilka sztuk w dwóch najmniejszych rozmiarach. W końcu nigdy nie ma pewności ile dziecko będzie ważyło i mierzyło. Ubranek powinno być wystarczająco dużo, aby można je było zmieniać kilka razy dziennie w razie jeśli dziecko będzie ulewać jedzenie lub się przesika. Trzeba przygotować śpioszki, koszulki, kaftaniki, pajacyki, skarpetki, czapeczki, rękawiczki. Wszystko powinno być zrobione z bawełny. Jeśli dziecko urodzi się w zimie potrzebne będą też sweterki, grubsza czapeczka i rękawiczki oraz kombinezon. Do prania stosuje się specjalny proszek do ubranek dziecinnych.

Kolejna grupa rzeczy dla noworodka to odpowiednie kosmetyki do jego pielęgnacji. Jeśli chodzi o kąpiel na pewno potrzebna będzie wanienka, ręczniki, myjka, termometr do wody i mydełko. Poza tym należy kupić oliwkę,  krem przeciw odparzeniom, pieluchy, sól fizjologiczną, nożyczki, szczoteczkę do włosów, termometr, gaziki, waciki, spirytus 70% i aspirator do noska.

Nawet jeżeli matka planuje karmić tylko naturalnie mogą przydać jej się takie przybory jak: butelki ze smoczkiem, sterylizator do nich, laktator, szczotki do czyszczenia butelek i smoczków, podgrzewacz pokarmu, woreczki do zamrażania pokarmu.

Żaden maluszek nie obędzie się oczywiście bez wózka. Niezbędne będą także: fotelik samochodowy, łóżeczko, prześcieradełka, kocyki.

O Marzena Wielgus 77 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*